Віртуальна екскурсія авдіївським наметом

ПРАПОР З ПІДПИСАМИ БІЙЦІВ ТА ВОЛОНТЕРІВ

ПРАПОР З ПІДПИСАМИ БІЙЦІВ ТА ВОЛОНТЕРІВ

Цей прапор унікальний. На ньому зібрані підписи всіх героїв та авторів документальної книги “Авдіївка. Шлях до перемоги”. Він багато мандрував Україною, зокрема прифронтовою зоною разом з волонтерами проекту і зібрав на собі думки і побажання проукраїнських мешканців Авдіївки, захисників Авдіївки, мешканців Авдіївки які служать в Збройних силах України а також письменників і журналістів які збирали їхні історії для книги. Тепер цей прапор мандрує Україною з іншою метою – супроводжує виставки і презентації, на яких присутня вже готова книга “Авдіївка. Шлях до перемоги”.

МЕТАЛ ВІЙНИ

Ці моторошні артефакти зібрані на ділянках фронту, де працюють аеророзвідники групи “Небесна варта”, заснованої фондом. Деякі з уламків доволі свіжі і могли позбавити життя когось із наших добровольців, якби їм не пощастило опинитись в деякому місці у деякий час. Деякі з гільз відстріляні власноруч нашими добровольцями, а вміст деяких влучив у ціль завдяки точному коригуванню вогню з наших безпілотних апаратів.

МЕТАЛ ВІЙНИ
СВІЧКИ І БРЕЛКИ

СВІЧКИ І БРЕЛКИ

На відміну від декорованих гільз, процес виготовлення яких відбувається в одній майстерні на лінії фронту, шлях брелків та свічок до намету набагато довший.
Першим ділом добровольці “Небесної варти” збирають гільзи від стрілецької зброї та автоматичного станкового гранатомета на позиціях, з яких працюють. Гільзи від АГС одразу відправляються до імпровізованої майстерні неподалік від позицій, де одна з пілотів розписує їх квітковими орнаментами за допомогою акрилової фарби. Кулеметні і автоматні гільзи ми веземо в Авдіївку – там один із наших волонтерів працює з ними в своєму гаражі, відомому в вузьких колах як виробництво благодійної крамнички.
Гільзи з гранатомета перетворюються на якраві і квітучі предмети у вільний від бойових задач час, в сотні метрів від точки зльоту наших квадрокоптерів в бік окупованого міста. Далі майстриня везе їх на тилову базу, розташовану разом з офісом фонду в напівзруйнованій багатоповерхівці Авдіївки.
Там немає газопостачання – будинок перебуває в аварійному стані, тому плавити свічковий віск доводиться на електричній плитці. Волонтери заливають його у вже розписані гільзи, залишають стигнути на декілька годин, а потім фіксують малюнок акриловим лаком.
Тим часом в майстерні наш колега чаклує над брелками. Гільзи обробляються спеціальними розчинами та інструментами від іржі і бруду, поліруються, в них робляться охайні отвори під кільце. Далі в них вставляються кулі, попередньо привезені бійцями. Вони на наше прохання розбирають браковані патрони і віддають нам єдину безпечну їх частину – кулю. Кулі фіксуються краплиною клею для міцності.
Інші ж гільзи не збираються в макет патрона, а фарбуються в білий колір автомобільною фарбою. Це також робить майстер на імпровізованому виробництві, адже його основна професія – автомаляр і він вміє працювати з фарбами як ніхто інший. Пофарбована в білий колір гільза вертається до майстерні на передовій, де майстриня-аеророзвідниця розписує її орнаментом вишиванки. Готовий виріб везеться на тилову базу і вкривається лаком.

ВІДСТРІЛЯНИЙ ПТУР

Ракета з нього полетіла не просто в ціль, а в ту ціль яку знайшли добровольці “Небесної варти” при проведенні повітряної розвідки неподалік Горлівки. Так, без аеророзвідки дійсно важко зрозуміти, що ти бачиш перед собою в віконце-бійницю, тому найбільш влучні постріли плануються на основі аерознімків, деякі з яких робляться нашими квадрокоптерами. Тож ще раз нагадуємо, що варто завітати до намету і підтримати наших аеророзвідників невеличким благодійним внеском.

ВІДСТРІЛЯНИЙ ПТУР
МУЗИЧНА КОЛОНКА

МУЗИЧНА КОЛОНКА

Так, це трохи дивна частина експозиції ? Проте ми вирішили, що варто написати окремо про те, що в наметі в самому серці Києва постійно лунають пісні “Тінь Сонця”, Христини Панасюк та багатьох інших виконавців, які небайдужі до подій на фронті і навіть були в гостях у нашому фонді.

СВІТЛИНА З ЛІВОЇ СТІНИ НАМЕТУ

Ліва стіна Авдіївського намету ілюструє життя підрозділу іноземних добровольців – першого підопічного підрозділу нашого фонду, який ми підтримували в 2017-2018 роках. Завдяки придбаному нами обладнанню та спорядженню бійці мали змогу максимально безпечно та ефективно виконувати свої задачі. На фото приклад одної з них – знищення ворожого опорного пункту зі станкового гранатомету СПГ.

СВІТЛИНА З ЛІВОЇ СТІНИ НАМЕТУ
ПРАВА СТІНА НАМЕТУ

ПРАВА СТІНА НАМЕТУ

Права стіна намету ілюструє життя Авдіївки під час війни. В об’єктиві Ксенії Фетісової, Аліни Косовської та бійців ЗСУ опинились біль і смуток, руїни і небезпека, а також декілька незвичних для прифронтової зони місць, які лікують душу і надихають жити далі.

КИЇВСЬКІ МАГНІТИ

Це єдиний товар на сувенірному столику намету, який не пов’язаний з Авдіївкою і не був виготовлений в Авдіївці. Коробку таких магнітів подарувала нам письменниця із Сум Олена Макарчук. Вона вирішила що туристів у Києві можуть зацікавити фотографії столиці, і продаючи такі можна залучити більше коштів на потреби добровольців. Ми погодились з такою думкою і долучили магнітики з краєвидами Києва до ряду сувенірів Авдіївського намету.

КИЇВСЬКІ МАГНІТИ
АВДІЇВСЬКІ МАГНІТИ

АВДІЇВСЬКІ МАГНІТИ

Магніти з найбільш визначними куточками Авдіївки можна придбати всередині намету за невеличкий внесок на підтримку аеророзвідки. Деякі світлини надзвичайно унікальні, адже зроблені пілотами “Небесної варти” з квадрокоптера. Фотографії для магнітів друкують безкоштовно наші друзі з друкарні “ALT компанія”, яка з початком війни переїхала із Донецька до Києва та почала підтримувати українську армію.

ЛІТЕРАТУРА ПРО ВІЙНУ

В наметі можна придбати авторські книги волонтерів фонду – художню повість Аліни Косовської “Там, за межею…” та колективну документальну працю письменників та журналістів “Авдіївка. Шлях до перемоги”. Дехто з авторів входить до команди чергових волонтерів намету, тому ви можете попросити у них автограф і спільне фото ?

ЛІТЕРАТУРА ПРО ВІЙНУ
ДЕКОРОВАНИЙ МЕТАЛ ВІЙНИ

ДЕКОРОВАНИЙ МЕТАЛ ВІЙНИ

Ці сувеніри – це водночас виставка незвичної ексклюзивної творчості, арт-терапія для бійців та мешканців прифронтового регіону які їх створюють і можливість ефективно підтримувати діяльність добровольчого підрозділу аеророзвідки. На сувенірному столику в наметі можна подивитись і придбати різноманітний метал війни, декорований в різних стилях. У нас є і більш офіційні гільзи з державною символікою, і квітучі хвостовики з петриківським орнаментом, і етнічні візерунки вишиванок з глибоким змістом, і знакові місця прифронтових містечок та символічні зображення, і просто креативні малюнки які викликають посмішку.

МОТЛОХ ПІД СТОЛОМ

Ну гаразд, не зовсім мотлох ? В технічних ящиках у наметі є така важлива штука, як супровідні листи для аеропорту. Якщо ви запланували транспортувати придбані в наметі сувеніри у літаку, повідомте про це чергового волонтера намету. Він видасть вам супровідний лист для працівників митного контролю, і тоді у вас гарантовано не виникне проблем з транспортуванням декорованих гільз та інших виробів з металу війни.

МОТЛОХ ПІД СТОЛОМ
ЗАДНЯ СТІНА НАМЕТУ

ЗАДНЯ СТІНА НАМЕТУ

На звороті Авдіївського намету розташований банер, який ілюструє діяльність авдіївських волонтерів. Тут місцеві жінки висаджують квіти на меморіалі загиблим бійцям, діти бігають з українськими прапорами а чоловіки перебирають руїни з лінії фронту і комплектують музейні експозиції для мирних міст України.

МАСКУВАЛЬНА СІТКА

Сітка, якою вкритий наш намет, теж має бойовий досвід. Вона довгий час висіла на передовій позиції в Мар’їнці, а потім, коли добровольці дещо посунули лінію фронту вперед і позиція стала не такою важливою, ми поцупили з неї шматочок масксітки щоб накрити намет і показати відвідувачам, як це працює.

МАСКУВАЛЬНА СІТКА