Небесна варта

Небесна варта 1

Нові сучасні технології з часом все більше використовуються в праці військових. Технічні засоби розвідки, електроні носії інформації та обчислювальне обладнання допомагають зберегти людські життя, підвищити швидкість реакції на дії ворога та знизити вірогідність помилок від так званого «людського фактору», а отже підвищити ефективність війська в цілому. Проте наразі далеко не всі технічні засоби офіційно прийняті на озброєння, і далеко не в усіх галузях вистачає спеціалістів, аби закрити потребу в таких інноваціях по всій лінії фронту.

Одна з галузей, яка розпочала активний розвиток під час війни на Донбасі – аеророзвідка. Безпілотні літальні апарати різного типу та призначення виконують все більше завдань на лінії фронту. Таке обладнання потребує кваліфікованих спеціалістів та чималих коштів на закупівлю, ремонт і модернізацію. Поки Міноборони не готове повністю закрити потреби війська в повітряній розвідці, за цей напрям беруться добровольці та волонтери.

Небесна варта 2

Прострілений розвідувальний дрон

Одним з добровольчих підрозділів, який проводить повітряну розвідку в зоні ООС, стала «Небесна варта». Ця група створена за сприяння фонду – завдяки реалізації поточних проектів вдалось придбати декілька безпілотних апаратів, комплектуючі та розхідні матеріали, тощо. Також фонд частково покриває витрати з обслуговування автомобіля екіпажу і закриває поточні потреби розвідників. Вартість одного БпЛА починається від 20 000 гривень і закінчується кількома мільйонами – в залежності від тактико-технічних характеристик та задач, які стоять перед екіпажем. На фронті борти не вічні – під дією ворожих засобів РЕБ і обстрілами зі стрілецької та зенітної зброї трапляються бойові втрати коптерів та літачків, тож добре, коли ми маємо достатньо коштів аби заповнити прогалину в обладнанні підрозділу вчасно.

Небесна варта 3

Аеророзвідка – це не лише безпосереднє виконання польоту. Робота екіпажу включає в себе також дешифрування та аналіз відзнятого матеріалу, доведення виявлених змін до відповідних підрозділів оперативно-тактичного угрупування, іноді – прив’язку цілей, виявлених на аерознімках, до місцевості. Також оператори безпілотних апаратів приймають участь в коригуванні артилерійського вогню та пошуку вогневих точок противника безпосередньо під обстрілом. Для такої роботи потрібне спеціальне спорядження та обладнання, аби зберегти життя пілотів і оперативно виконати будь-яке завдання, пов’язане зі збором інформації, її обробкою та використанням в бою. Доброволець «Небесної варти» це перш за все підготовлений боєць, який вміє поводитись в складній тактичній обстановці і має для цього відповідне спорядження. Базове навчання триває від двох тижнів до кількох місяців, також між ротаціями добровольці проходять різноманітні заняття з підвищення кваліфікації. Така підготовка вимагає певних витрат, які бере на себе фонд в якості одного з основних напрямків діяльності.

Крім стандартних задач аеророзвідки екіпажі «Небесної варти» цікавляться новими розробками та переобладнанням цивільних коптерів під виконання бойових задач. Також напрямком діяльності добровольців є навчання пілотів та операторів БпЛА в підрозділах ЗСУ. Цікавими напрацюваннями в цій сфері, які можна озвучувати у відкритому доступі, а також історіями від бійців-аеророзвідників ми з радістю поділимось із вами в розділі «Балачки про небо. Блог аеророзвідки».

Зв’язатись з командиром чергового екіпажу БпАК:

Підтримуючи благодійні проекти фонду та роблячи внески на поточний рахунок, ви допомагаєте закривати поточні потреби аеророзвідки та акумулювати кошти на придбання та випробування нового обладнання.

Дякуємо!