Небесна варта

Небесна варта 1

Нові сучасні технології з часом все більше використовуються в праці військових. Технічні засоби розвідки, електроні носії інформації та обчислювальне обладнання допомагають зберегти людські життя, підвищити швидкість реакції на дії ворога та знизити вірогідність помилок від так званого «людського фактору», а отже підвищити ефективність війська в цілому. Проте наразі далеко не всі технічні засоби офіційно прийняті на озброєння, і далеко не в усіх галузях вистачає спеціалістів, аби закрити потребу в таких інноваціях по всій лінії фронту.

Одна з галузей, яка розпочала активний розвиток під час війни на Донбасі – аеророзвідка. Безпілотні літальні апарати різного типу та призначення виконують все більше завдань на лінії фронту. Таке обладнання потребує кваліфікованих спеціалістів та чималих коштів на закупівлю, ремонт і модернізацію. Поки Міноборони не готове повністю закрити потреби війська в повітряній розвідці, за цей напрям беруться добровольці та волонтери.

Небесна варта 2

Прострілений розвідувальний дрон

Одним з добровольчих підрозділів, який проводить повітряну розвідку в зоні ООС, стала «Небесна варта». Ця група створена за сприяння фонду – завдяки реалізації поточних проектів вдалось придбати декілька безпілотних апаратів, комплектуючі та розхідні матеріали, тощо. Також фонд частково покриває витрати з обслуговування автомобіля екіпажу і закриває поточні потреби розвідників. Вартість одного БпЛА починається від 20 000 гривень і закінчується кількома мільйонами – в залежності від тактико-технічних характеристик та задач, які стоять перед екіпажем. На фронті борти не вічні – під дією ворожих засобів РЕБ і обстрілами зі стрілецької та зенітної зброї трапляються бойові втрати коптерів та літачків, тож добре, коли ми маємо достатньо коштів аби заповнити прогалину в обладнанні підрозділу вчасно.

Небесна варта 3

Аеророзвідка – це не лише безпосереднє виконання польоту. Робота екіпажу включає в себе також дешифрування та аналіз відзнятого матеріалу, доведення виявлених змін до відповідних підрозділів оперативно-тактичного угрупування, іноді – прив’язку цілей, виявлених на аерознімках, до місцевості. Також оператори безпілотних апаратів приймають участь в коригуванні артилерійського вогню та пошуку вогневих точок противника безпосередньо під обстрілом. Для такої роботи потрібне спеціальне спорядження та обладнання, аби зберегти життя пілотів і оперативно виконати будь-яке завдання, пов’язане зі збором інформації, її обробкою та використанням в бою. Доброволець «Небесної варти» це перш за все підготовлений боєць, який вміє поводитись в складній тактичній обстановці і має для цього відповідне спорядження. Базове навчання триває від двох тижнів до кількох місяців, також між ротаціями добровольці проходять різноманітні заняття з підвищення кваліфікації. Така підготовка вимагає певних витрат, які бере на себе фонд в якості одного з основних напрямків діяльності.

Крім стандартних задач аеророзвідки екіпажі «Небесної варти» цікавляться новими розробками та переобладнанням цивільних коптерів під виконання бойових задач. Також напрямком діяльності добровольців є навчання пілотів та операторів БпЛА в підрозділах ЗСУ. Цікавими напрацюваннями в цій сфері, які можна озвучувати у відкритому доступі, а також історіями від бійців-аеророзвідників ми з радістю поділимось із вами в розділі «Балачки про небо. Блог аеророзвідки».

Зв’язатись з командиром чергового екіпажу БпАК:

Підтримуючи благодійні проекти фонду та роблячи внески на поточний рахунок, ви допомагаєте закривати поточні потреби аеророзвідки та акумулювати кошти на придбання та випробування нового обладнання.

Дякуємо!

Війна триває доти, доки рішення про неї приймають люди, які не помирали на полі бою. © Анрі Барбюс