0
    Благодійний фонд Зорі надії
    • Про нас
      • Інформація
      • Документи
      • Мапа добрих справ
      • ЗМІ про нас
    • Анонси
    • Новини
    • Потреби
    • Звіти
      • Поточні
      • Річні звіти
    • Творча майстерня

    Поради по комплектації військового автомобіля

    22.01.2023

    Колись в нас питали покрокову інструкцію, як підготувати цивільні коптери для передачі на фронт. Ми вирішили зробити таку ж про підготовку автомобілів для фронту – бо з ними набагато більше нюансів, аніж з мавіками, і можливо комусь стане в нагоді наш досвід.

    Перший і важливий пункт – це маскування. Як аеророзвідники скажемо, що ворожі корчі ми знаходили за двома характерними ознаками – рівні прямокутні форми, яких немає в природі, і відблиски сонця від глянцевих поверхонь. Тому, перш за все – матова фарба/плівка природніх зелених відтінків, маскувальна сітка на даху, яка максимально швидко розкладається і так само складається, і мінімум блискучих деталей – дисків, хромованих понтів і іншої фігні, яку можна пофарбувати в зелений. Лишаються лише вікна і фари, які відносно добре прикриває масксітка. Сітка обов’язкова – вона розмиває контур і гарантовано перетворює джип на кущ.

    Другий розділ – світломаскування. Рукастий електрик зможе вивести в салон кнопки, які вимикатимуть стоп-вогні і задні габарити (при включених передніх). Це важливо для нічної їзди без фар. Також важливо прибрати підсвітку всякого непотребу в салоні. Маловірогідно, щоб комусь вдалось технічно вимкнути приборку, магнітолу і датчики, але можна і треба заготувати заслонки які будуть то все затуляти для нічної їзди. Ще один гарний лайфхак – світлодіодна стрічка довжиною 10-20 см спереду машини, яка вмикається окремою кнопкою. Її світла достатньо, щоб більш-менш бачити дорогу в темряві, але вона менше видає вас ворогу – адже світитись будуть не характерні для машини габарити, а якась незрозуміла кольорова смужка.

    Тепер про автономність і зв’язок. Нам для роботи в полях і лісах, між якими ми хаотично переміщуємось і мусимо бути незалежними від благ цивілізації, знадобився ось такий недешевий, але компактний і ефективний набір:
    – Starlink
    – Ecoflow (або аналоги)
    – інвертор 12/220, заздалегідь під’єднаний до автомобільного акумулятора і виведений подовженими дротами в салон
    – запасний автомобільний акумулятор
    – пускозарядний пристрій
    – запас палива в каністрах, мінімум 20 л

    Тут все просто. Машина може зарядити екофлоу через інвертор, екофлоу може зарядити вбо підкурити машину через пускозарядний пристрій. Старлінк може працювати від інвертора або від екофлоу (друге безпечніше). Запас палива і другий акумулятор – просто повірте на слово, краще щоб були. Якщо треба довго заряджатись від інвертора – треба заводити двигун, машина працює як генератор. Якщо провтикаєте завести двигун – маєте запасний заряджений акумулятор.

    Прохідність. Якщо говорити про позашляховики, багно, сніг, лід і багно зі снігом та льодом – вашими вірними друзями мають бути ланцюги протиковзання і лопата. Ланцюги працюють як на ожеледиці, так і в мокрому снігу та всякому брудному лайні. Підбираються по розміру гуми, на всі чотири колеса. Раджу потренуватись вдягати їх на сухій дорозі в спокійній обстановці, бо перший раз це здається складною задачею на грані фантастики. Лопата – на випадок, коли навіть ланцюги і повний привод з понижайками і диференціалами не допомогли. Такі випадки будуть, повірте. Чим кращий джип – тим далі йти за трактором чи яким-небудь бетеером, аде йти рано чи пізно доведеться.

    І про дрібниці. Приблизний перелік дешевих і з виду неважливих речей, які краще придбати і покласти в машину заздалегідь. Самі по собі більшість із них не вирішують життєво важливих питань, але тут як в горах – багато дрібних провтиків у спорядженні в комплексі призводять до великих проблем.

    Отже, список:

    – набір ключів, плоскогубці, синенька ізолєнта
    – запаска, домкрат, ключі, трос (знаю що знаєте, але про всяк випадок)
    – аптечка. Не автомобільна коробочка з пластирями і анальгіном для відмазки від поліції, а повністю укомплектована бойова. Не сподівайтесь, що всі пасажири чемно матимуть свою аптечку і що в ній буде все необхідне. Краще поселіть одну резервну в машині. І парочку турнікетів в бардачку
    – український прапор. Френдліфаєр в хаосі подій – звична справа. Висунутий в вікно півметровий прапорець часом рятує ситуацію
    – мікрофібровий рушничок для скла
    – відшкрібачка льоду від скла
    – тримач для телефона
    – насос (краще від акумулятора, а не прикурювача)
    – затички від пробоїн в колесах

    Наче все. Звісно, цей перелік буде приблизно варіюватись в залежності від задач підрозділу, але здебільшого підходить для всіх корчів які працюють на фронті. Підтримати комплектування автівок аеророзвідки необхідним приладдям можна, зробивши донат через кнопку пожертвувань під фото.

    Військовий автомобіль


    Контакти Реквізити

    Не буває великих досягнень без великих перешкод.

    Благодійний фонд «Зорі надії»
    ЄДРПОУ: 41332317
    © 2017-2023
    Політика конфіденційності